fot. S. Ryfczyński
Jaro Gawlik
Artysta, happener, organizator życia kulturalnego. W przeszłości aktor, reżyser teatrów zarobkowych i eksperymentalnych, autor piosenek, rockman, dziennikarz, poeta, twórca kabaretowy, konferansjer. Studiował na KUL-u i w warszawskiej PWST. Ostatnio autor koncepcji i realizator kilku imprez na terenie Woli Duchackiej i Starego Podgórza (Kraków). Przygotował Olimpiadę Sportów Nietypowych Czajna 2008. Brał udział w konferencji o metodzie streetwork w pracy socjalnej: rapowany referat „Hip hop jako metoda dotarcia do młodzieży”. Działacz społeczny, członek stowarzyszenia PODGORZE.PL. Autor instalacji plastycznych („Konstrukcja do płaczu”, „Drzewo wiadomości”) oraz cyklu audycji/happeningów radiowych „Radiolokacja” w internetowym Radiu Bez Kitu. Ostatnie prace artystyczne: performance „Czyż nie dobija się poetów?”, działania happeningowe: Wół Roboczy w happeningu grupy Tektura, Automat w spektaklu „Wykwalifikowane” grupy Gazowane Szczochy,. Śpiewak i autor tekstów kapeli rockowej Blues Drive. Ma na swoim koncie kilka ról w serialach. Na festiwalu FAMA debiutował w 1987 jako poeta,. Laureat nagród im. Maxa Szoca, im. Jarka Maszewskiego, Anonimowego Miłośnika FAMY, w latach 2003 - 2007 kierował działaniami happeningowymi na FAMIE.
Adam Grzanka
Artysta kabaretowy, współtwórca krakowskiej Formacji Chatelet oraz kabaretonów multimedialnych. Razem z Adamem Małczykiem prowadził program „Maraton Uśmiechu”. Zajmuje się także działalnością muzyczną (pseudonim DJ Mazut). Twórca projektu „Nowa Huta Gangsta”. Felietonista.
Jarosław Koziara
Lubelski artysta plastyk. Autor plastycznej strony działalności zespołu Voo Voo - projektował scenografie koncertów, okładki płyt, osobiście występował w happeningach przed, w trakcie i po koncertach zespołu. Twórca obrazów ziemnych w Janowcu. Również autor scenografii wielu koncertów WOŚP i projektu wystroju wnętrza klubu Stodoła.
Konrad Pawicki
Aktor. Od 1990 roku związany z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Występuje na scenie kabaretowej Piwnicy przy Krypcie w Szczecinie. Od roku 2003 jest jej szefem artystycznym. Tutaj występował m.in. w Miłosnych opowieściach – recitalu złożonym z piosenek Nicka Cave'a, w spektaklu Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) oraz w programie z piosenkami londyńskiej grupy Tiger Lillies, do których napisał polskie słowa. Od 1992 roku prezenter radiowy, pracę rozpoczął w Radiu AS i od tego czasu jego głos słychać było w różnych stacjach radiowych Szczecina. W 2001 roku związał się z Polskim Radiem Szczecin, w którym prowadzi poranny program Studio Bałtyk. Poeta, autor dwóch tomików poetyckich (Kobietojad – 1993, Niech żyję – 2006), felietonista – współpracował z magazynem kulturalnym Szczecin Pocket, Gazetą na Pomorzu (szczecińskim dodatkiem Gazety Wyborczej).
Alicja Sawicka
Dyrektor Programowy FAMA 2008. Doktorantka w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii UW. Współzałożycielka Grupy Filmowej SAMOWAR. Swoją historię famowską rozpoczęła w roku 2001 jako... „walet”.
Magdalena Ujma
Kuratorka i krytyczka sztuki, redaktorka. Zajmuje się najnowszą sztuką polską, problematyką gender, mediów, estetyki versus polityczności, zaangażowania artystów, problematyką wizerunków we współczesnej kulturze, a także transkulturowością. Ma na swoim koncie ponad 300 opublikowanych tekstów. Prowadzi bloga o krytyce sztuki (www.magdalena-ujma.blogspot.com). Pracuje w krakowskim Bunkrze Sztuki, a także w nieformalnym teamie kuratorskim Exgirls. Ostatnio zrealizowała konferencję „Transkultura" i wystawę Bogny Burskiej w Bunkrze Sztuki, a we współpracy z Polskim Instytutem w Sztokholmie - wystawę
"Dziennik Polki" w Uppsala Concert and Congress Hall.
Katarzyna Wolnik-Sayna
Dziennikarka Polskiego Radia Szczecin. Miłośniczka i wieloletnia komentatorka FAMY.
|